ראיונות עבודה

ראיונות עבודה- איך עוברים את זה?

ספר לי על עצמך
מטרת השאלה היא לתת למרואיין אפשרות לספר על עצמו בצורה חופשית ללא הכוונה. הדרך שבה בוחר המרואיין להציג את עצמו תסייע למראיין להכירו ובמקביל תפיג מעט את המתח.
חשוב לענות על השאלה בצורה עניינית וקולעת שתייצג אותנו באור חיובי ותבליט את נקודות החוזקה שלנו לאור דרישות המשרה. חשוב להציג בתשובה פרטים אישיים בסיסים (שם, גיל, עיר מגורים) , רמת השכלה , וניסיון תעסוקתי שרלוונטי למשרה עליה אני מתמודד. תשובה טובה תזכה את המועמד ביתרון יחסי אל מול שאר המועמדים ותיצור אינטראקציה טובה להמשך הריאיון.

מה אתה יודע על הארגון שלנו
מטרת השאלה היא לבדוק את מידת הרצינות והמוכנות של המרואיין
בטרם ההגעה לראיון, חשוב לבצע תחקיר קטן אודות החברה: שנת הקמה, מנהלים בכירים, תחומי עיסוק עיקריים, ייחודיות והישגים בולטים. איסוף מידע יסיע גם בהפגנת בקיאות כלפי המרואיין וגם בניתוב חכם ומבוסס ידע של התשובות שניתן בראיון.

מדוע בחרת לעסוק דווקא במקצוע הזה
מטרת השאלה היא לבדוק מה הניע את המרואיין לבחור בתחום העיסוק ועד כמה הוא מחובר למקצוע
חשוב שהתשובה תסביר מהם הגורמים שהניעו אותנו לבחור בתחום: עניין, אתגר, רקע קודם ותפגין מוטיבציה להשתלבות במשרה כחלק מביסוס ההתמקצעות בתחום. רצוי שהתשובה תשלב שיקולים אישיים/רגשיים יחד עם שיקולים מקצועיים ותראה כי הבחירה בתחום איננה שרירותית.

מה עשית בתפקידך הקודם ומדוע עזבת
מטרת השאלה היא לברר מה היה תחום האחריות של המועמד ולברר מה היו המניעים שהביאו לעזיבתו
בתחילת התשובה יש לפרט בצורה עניינית ומקצועית מה כלל התפקיד הקודם, תוך שאנו מבליטים נקודות שיכולות לתת לנו נקודות זכות שרלוונטיות לתפקיד מבחינת ניסיון קודם. בהמשך יש להציג את סיבת העזיבה באור חיובי של רצון להתקדם ולהתפתח בתחום. בכל מקרה, אין לדבר בנימה שלילית על מקום העבודה הקודם, במקום , ניתן לציין נקודות שהיית משנה או משפר בתפקיד.

מנה מהן תכונותיך החיוביות והשליליות
מטרת השאלה היא לראות האם המועמד יודע לקבל ביקורת והאם הוא מודע לנקודות החוזקה והחולשה שלו
חשוב לענות על השאלה בביטחון מתוך ידיעה שאין איש מושלם וכי לכל אחד יש את הדברים בהם הוא יותר חזק/חלש. חשוב לציין תכונות חיוביות שיכולות לקדם ולשווק את מועמדתך למשרה (לדוגמא, למשרת פרסום: יכולת שכנוע, וורבליות) ומנגד תכונות שליליות שלא יפסלו את התאמתך לתפקיד (למשל: רגישות יתר למשרת פסיכולוג). כמו כן, חשוב לציין כיצד אני מתמודד ומגשר על אותן התכונות שהייתי רוצה לשפר.
היכן אתה רואה את עצמך מבחינת הקריירה בעוד 5 שנים מהיום
מטרת השאלה היא לבדוק מהן שאיפותיו המקצועיות של המועמד
יש לענות על השאלה בצורה ממוקדת וריאלית . חשוב להראות את הנכונות שלנו להתמקצע בחברה, לתרום להתפתחותה ולקבל אחריות נוספת מתוך מטרה להתקדם בתפקיד.

תן דוגמא לבעיה מורכבת שנתקלת בה וספר כיצד פתרת אותה
מטרת השאלה היא ללמוד כיצד המועמד מתמודד עם משברים ומה מידת האחריות שהוא מגלה למעורבותו בהם.
המציאות היא שכל אחד נתקל בקשיים במקום עבודתו אך הדרך שבה אנו מתמודדים איתם ולומדים מהם היא זו שמבדילה בינינו. רצוי לספר על בעיה שהגיוני שתקרה מכורח אופי העבודה, ולספר בכנות מה היה חלקי בהיווצרותה, כיצד פתרתי אותה בצורה מקצועית ובוגרת ואילו מסקנות לשיפור וייעול הופקו כתוצאה ממנה.

מהן ציפיות השכר שלך
מטרת השאלה לברר כיצד המועמד מעריך את עצמו ומה מידת הגמישות שלו.
עוד טרם הריאיון, חשוב לבצע בדיקה על מנת לברר מה השכר במקובל במשק לתפקיד המוצע ולהחליט לפי כך כמה אני מעריך עצמי מבחינת גובה השכר ועד כמה אני מוכן להתגמש. בעת קבלת ההחלטה, רצוי לקחת בחשבון תנאים נוספים שמציע הארגון כמו: תנאים סוציאליים, שעות עבודה, קרבה לאזור המגורים, אפשרויות קידום וכדו'.