באר שבע קולטת עליה צעירה

באר שבע קולטת עליה – צעירה !

 העלייה הייתה ועודנה נמשכת. עוד ועוד עולים ממשיכים לעלות לישראל ולראות בה את בייתם. אולי תופתעו לשמוע ששנת 2013 ציינה גידול של 7%  בהיקף העלייה משנים קודמות כאשר הגידול הרחב ביותר היה מארצות מערב אירופה, צרפת ואמריקה הלטינית – אך זוהי המציאות. יותר ויותר עולים מבינים את הפוטנציאל הישראלי!

העיר באר שבע קלטה לתוכה גלי עלייה רבים ומגוונים במהלך השנים ואלו השפיעו רבות על מבנה, אוכלוסייתה והתפתחותה: בני הקהילה הקווקזית, יוצאי אתיופיה ומספר רב מאוד של עולים יוצאי ברית המועצות הם חלק בלתי נפרד מהנוף הבאר שבעי ומההווי שהתעצב פה.

הבשורה שאיתה מגיעה העלייה היא מגמה ברורה של עליית צעירים, רובם בגילאי 0-35. פוטנציאל עצום של צעירים עולים הרוצים להשתלב בחברה הישראלית בכל תחומיה ולבנות בה את ביתם. 37% מכלל העולים הינם צעירים עולים בגילאי 18-37 המגיעים לישראל בעזרת תוכניות מיוחדות של משרד הקליטה והסוכנות היהודית המלוות אותם עוד מארץ המוצא ועד כמה שנים טובות אחרי העלייה לארץ.

לא רק עליית הצעירים היא במגמת עלייה אלא גם אחוז הצעירים בעלי ההשכלה הגבוהה והעוסקים במקצועות הרפואה. אלפי עולים בעלי תארים ראשונים ותארים מתקדמים בפקולטות למדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי הטבע, המדעים, ומאות בעלי הכשרה פרא-רפואית ורופאים. תוכניות חדשות הנפתחות על ידי משרד הקליטה והסוכנות היהודית מלווים גם אותם ומאפשרים להם לבצע קליטה טובה בתוך הקהילה בה החליטו לחיות.

העיר באר שבע כיום מונה כ209,000 תושבים והשתלבות העולים בה היא גבוהה. אחוז גבוה מאוד הינם עולים מהעלייה הגדולה מברית המועצות בשנות ה90 ואחוזים נמוכים יותר של קהילת עולים יוצאי הקהילה האתיופית, אמריקה הלטינית וצרפתים.

תחום העולים בסטארט אפ, מרכז הזדמנויות לצעירים בגילאי 18-35, שם דגש מיוחד על שילוב עולים בחברה הישראלית ופועל לשילוב מיטבי שלהם בכול תחומי החיים. מדי שנה מגיעים למרכז מאות צעירים עולים הזוכים לייעוציים אישיים בתחומי התעסוקה, השכלה גבוהה, מעורבות חברתית, מיצוי זכויות וצעדים ראשונים בארץ.

לקביעת ייעוציים אישים לצעירים עולים יש לפנות בטלפון 08-6650840 שלוחה 4

במייל sigal@startup7.org.il

או להשאיר פנייה ב"יצירת קשר" באתר עצמו לתחום העולים

**הנתונים לכתבה הוצאו מאתר משרד העלייה והקליטה – דוח עלייה שנתי לשנת 2013