מרשמיו של סטודנט המתנדב בתוכנית, צעיר יוצאי אתיופיה

ואלו הן התובנות שלו…

כמו צעירים רבים אחרים, מתמודדים צעירים בני הקהילה האתיופית עם צמתי קבלת החלטות משמעותיות בחיים. הם יודעים שקיימות המון תכניות המכוונות ללימודים אקדמאיים וקיימות אינספור מלגות לעידוד השכלה גבוהה ליוצאי אתיופיה. מהצד השני ישנם גם צעירים רבים המחליטים שלא לפנות ללימודים אקדמאיים, גם לא לרכוש לעצמם הכשרה מקצועית כלשהי (הרבה בגלל שתוכניות להכוונה להכשרה תעסוקתית כמעט ולא קיימות) ולכן מוצאים את עצמם עובדים בעבודות כלליות .

בשנים האחרונות קיים קושי בהשתלבות בשוק העבודה לבעלי תארים וממנו אי אפשר להתעלם!

עם סיום הלימודים, ההשתלבות בשוק העבודה ובמשרה ההולמת את הכישורים היא לא פשוטה. אנחנו קוראים לזה "אינפלציה של תארים" והיא קיימת אצל מרבית האוכלוסייה, אך בצורה צורמת יותר בקרב צעירים יוצאי אתיופיה.

המחסור במענה תעסוקתי פוגע גם בבעלי התארים מהקהילה האתיופית וגם באלו הנמצאים בפני צומת קבלת החלטות משמעותית ביותר בחייהם, כזו שתשליך בסופו של דבר על עתידם כאזרחיים בוגרים. עבודה מזדמנת מבחינתם לא יכולה להיות הפתרון!

תכנית סטארט אפ לקריירה מציעה שני אפיקים

מסלול תעסוקתי הכשרה מקצועית הנותן מענה לצורך המידי של צעירים הנוטים שלא לפנות להשכלה גבוהה. השוק יעיד על מחסור גדול בעובדים בעלי הכשרה מקצועית ואף יציף את העובדה שבתחומים מסוימים ישנו סיכוי גבוה יותר למציאת עובדה בקרב בעלי הכשרה מקצועית .

מסלול תעסוקתי לבוגרי האקדמיה המיועד לבוגרי האקדמיה המעוניינים להביא לידי ביטוי את הידע שרכשו במהלך התואר ולא למצוא את עצמם עובדים בעבודות שלא מתאימות להם. קיימות משרות לבעלי תארים אקדמיים – אך צריך לדעת איך לאתר, לזהות ולממש אותם (מכרזים פנימיים, משרות מפה לאוזן וכדומה).

סטארט אפ לקריירה, בעזרת מאמנים אישיים, בעלי ניסיון ורקע בתחום התעסוקה,  מציעה אפשרות מיפוי של תעסוקה והכוונה למשרות הולמות הכישורים והידע הנצבר ומעבר לזאת גם מסייעת בעידוד מעסקים לקליטה של צעירים יוצאי אתיופיה בתוך מערך כוח האדם.

ובנימה אישית – הסיבה שאני לוקח חלק בתכנית זו היא שלדעתי שני אפיקים אלו נוגעים ברצון של כולנו להתקיים בכבוד ולעסוק בעבודה אשר הולמת את הכישורים שלנו. באם בחרת בלימודי תואר או לימודי תעודה יש לך את היכולת לבחור כיצד העתיד שלך יראה.

תכנית סטארט אפ לקריירה נותנת מענה לתעסוקה ראויה ובעלת סיפוק עצמי ומכאן הנחיצות שלה וההצלחה שלה!